Юридичний факультет
  • Укр |
  • Eng |
banner1.jpg
NAU logo
Національний Авіаційний Університет
logo
  • Історія факультету
  • Міжнародна діяльність
  • Наука
  • Новини
  • Абітурієнту
  • Випускники
Кафедра цивільного права і процесу

Кафедра цивільного права і процесу

Положення про кафедру цивільного права і процесу

 

Історія кафедри

Кафедра цивільного права і процесу заснована 18 січня 2001 р. з метою забезпечення викладання базових юридичних дисциплін цивільно-правового циклу, створення необхідної навчально-методичної бази, проведення наукових досліджень з проблем цивільного права і процесу, сімейних і трудових правовідносин, міжнародного приватного права і правового забезпечення професійної діяльності та для забезпечення набуття практичних навичок студентів при проходженні практик.

З серпня 2002 року по 2005 рік кафедру очолювала к.ю.н., доцент Любов Степанівна Нецька. Протягом даного періоду викладання навчальних дисциплін на кафедрі забезпечували: д.ю.н., професор Р. А. Калюжний; академік АПрН України, професор В. В. Луць.

З 2005 року по 2014 рік кафедру очолювала к.ю.н., доцент Філик Наталія Володимирівна.

З 2014 року по липень 2015 року кафедру очолював к.ю.н. Машуков Роман Олександрович.

З 1 липня 2015 року кафедру очолює д.ю.н., професор Вишновецька Світлана Василівна.

З 2010 року спеціалізація кафедри розширилась і сьогодні має назву «Цивільне та трудове право».

За час існування кафедри її викладачами було захищено ряд кандидатських дисертацій, а саме:

- дисертаційне дослідження Задорожнього Ю. А. на тему: «Римське право – доктринальна першооснова права та юридичної науки в країнах романо-германської правової сім'ї та України», 2008 р.;
- дисертаційне дослідження Вавженчука С. Я. на тему: «Конституційні основи розвитку виконавчої влади в Україні», 2008 р.;
- дисертаційне дослідження Дараганової Н. В. на тему: «Адміністративно-правовий статус екіпажу повітряного судна України», 2009 р.;
- дисертаційне дослідження Кметик Х. В. на тему: «Міжнародно-правові проблеми функціонування транснаціональних корпорацій», 2010 р.;
- дисертаційне дослідження Рудник Т. В. на тему: «Реалізація принципу гуманізму при виконанні та відбуванні покарання у виді позбавлення волі», 2010 р.;
- дисертаційне дослідження Гусарєвої О. С. на тему: «Юстиція як складова правових систем сучасних країн світу та України», 2010 р.;
- дисертаційне дослідження Старицької О. О. на тему: «Інститут захисту прав споживачів в незалежній Україні (теоретико-правове дослідження)», 2015 р.;
- дисертаційне дослідження Троцюк Н. В. на тему: «Адміністративно-правовий захист авторських прав», 2016 р.

А також, у 2014 році Вишновецькою С. В. було захищено докторську дисертацію на тему: «Методологія науки трудового права». У 2015 році Ямненко Т. М. було захищено докторську дисертацію на тему: «Здійснення прав у фінансових правовідносинах: проблеми зловживання та доказування неправомірної поведінки».

На сьогодні науково-педагогічний склад кафедри цивільного права і процесу становить 13 осіб, а саме: завідувач кафедри Вишновецька С. В., д.ю.н., професор; 3 професори – д.ю.н. Ямненко Т. М., д.ю.н. Кожевникова В. О., к.ю.н. Дідук А. Г.; 7 доцентів – к.ю.н. Грабовська Г. М., к.ю.н. Дибань М. П., к.ю.н. Щербина Б. С., к.ю.н. Падун Р. В., к.ю.н. Філінович В. В., к.ю.н. Суходольська А. А., к.ю.н. Нікітін В. В.; 2 старших викладачі – Хоцяновська Н. Ф., Слободська І. А.

Кафедра цивільного права і процесу забезпечує викладання 24 навчальних дисциплін, вивчення яких спрямоване на формування майбутнього кваліфікованого фахівця в галузі цивільного, цивільного процесуального, сімейного, міжнародного приватного та трудового права.

Основними напрямками методичної та науково-дослідної діяльності кафедри на сучасному етапі є проблеми дослідження цивільного права, зокрема правового регулювання цивільно-правових відносин у період становлення та розвитку авіатранспортної галузі, питання правової характеристики суб'єктів цивільного права, проблеми правового регулювання деліктної відповідальності, питання захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності, питання правового регулювання сімейних та спадкових правовідносин і методологічні проблеми загальної теорії трудового права.

Зусиллями науково-педагогічного складу кафедри цивільного права і процесу розроблені навчально-методичні комплекси та видано ряд навчальних посібників, підручників і курсів лекцій з базових курсів: «Цивільне право», «Сімейне право», «Цивільний процес», «Право інтелектуальної власності», «Порівняльне приватне право», «Трудове право», «Міжнародне приватне право», «Корпоративне право», «Право соціального захисту», «Житлове право», «Цивільні договори в банківській діяльності», «Цивільно-правове регулювання медичних послуг», «Проблеми трудового права».

Під керівництвом викладачів кафедри студенти активно займаються науковою роботою, про що звітують щорічно у «Дні науки» Юридичного факультету своїми здобутками та доповідями на конференціях.

Виховання правової культури, поваги до прав і свобод людини у студентів є органічною складовою діяльності кожного члена кафедри під час аудиторних занять, у позааудиторний час: в університеті та в гуртожитках, на екскурсіях і під час зустрічей з цікавими людьми, які працюють в юридичних установах, правозахисних організаціях, правничих спілках. Викладачі кафедри активно займаються профорієнтаційною роботою в школах м. Києва та регіонах.

 

Науково-педагогічний склад кафедри цивільного права і процесу

Вишновецька Світлана Василівна – завідувач кафедри, доктор юридичних наук, професор;

Ямненко Тетяна Михайлівна – професор кафедри, доктор юридичних наук, доцент;

Костюченко Олена Євгенівна – професор кафедри, доктор юридичних наук, професор;

Дідук Алла Григорівна – професор кафедри, кандидат юридичних наук; 

Грабовська Ганна Миронівна – доцент кафедри, кандидат юридичних наук, доцент;

Дибань Максим Петрович – доцент кафедри, кандидат юридичних наук;

Кметик Христина Володимирівна – доцент кафедри, кандидат юридичних наук;

 Падун Роман Володимирович – доцент кафедри, кандидат юридичних наук;

Філінович Валерія Вікторівна – доцент кафедри, кандидат юридичних наук, докторант;

Суходольська Анастасія Андріївна – старший викладач, кандидат юридичних наук;

Белуга Юлія Миколаївна – старший викладач;

Слободська Ірина Андріївна – старший викладач;

 Хоцяновська Наталя Францівна – старший викладач.

 

Пріоритетні напрями наукової роботи кафедри цивільного права і процесу

Викладачами кафедри цивільного права і процесу виконується держбюджетна (кафедральна) науково-дослідна робота «Інститут прийомного виховання у сімейному праві України» № 73/13.01.04 (термін виконання: НДР 01.09.2018 р. – 30.06.2023 р.). Науковий керівник – професор кафедри цивільного права і процесу, д.ю.н., професор Тімуш І. С.

З 01.09.2018 по 30.06.2019 тривав перший етап науково-дослідної роботи «Вивчення міжнародного досвіду у галузі захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Аналіз судової практики Європейського Суду з прав людини. Порівняння сімейного законодавства України з Європейським правом щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проведення науково-практичного семінару, круглого столу з цієї тематики, участь у конференціях, що проводяться в НАУ, міжнародних, всеукраїнських. Друк наукових статей у вітчизняних та зарубіжних виданнях».

 

З 01.09.2019 по 30.06.2020 тривав другий етап «Правове регулювання виховання дітей, позбавлених батьківського піклування в країнах Європейського Союзу. Проведення науково-практичного семінару, круглого столу з цієї тематики, участь у конференціях, що проводяться в НАУ, міжнародних, всеукраїнських. Друк наукових статей у вітчизняних та зарубіжних виданнях».

 

З 01.09.2020 розпочався третій етап науково-дослідної роботи «Приватно-державні форми прийомного виховання. Прийомна сім’я як приватно-державна форма прийомного виховання. Дитячий будинок сімейного типу як приватно-державна форма прийомного виховання. Патронатна сім’я як форма прийомного виховання. Усиновлення як сімейна форма прийомного виховання. Опіка та піклування як сімейна форма прийомного виховання. Проведення науково-практичного семінару, круглого столу з цієї тематики, участь у конференціях, що проводяться в НАУ, міжнародних, всеукраїнських. Друк наукових статей у вітчизняних та зарубіжних виданнях».

 

Під час проходження першого етапу НДР опубліковано наступні статті та тези доповідей:

- Тімуш І. С. Визначення сім’ї у юридичній науці // Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: «Юридичний вісник «Повітряне і космічне право». – 2018. – № 2 (47). – С. 109–116.

- Тімуш І. С., Тімуш Д. І. Поняття та проблематика прийомного виховання у сімейному праві України // Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право». – К.: НАУ, 2018. – № 4 (49). – С. 146–150.

- Корнєєв Ю. В., Берегович Л. В. Колізійне регулювання сімейних правовідносин у міжнародному приватному праві: шляхи подолання конфлікту // Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право». – 2018. – № 4 (49). – С. 140–145.

- Падун Р. В. Моніторинг правопорушень у сімейному праві // Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Серія «Правознаство». – 2018. – Том 23. – Випуск 1 (32). – С. 149–157.

- Тімуш І. С. Обов’язки матері, батька, утримувати дитину та його виконання / І. С. Тімуш // Актуальні питання юридичної теорії та практики. Юридичні дискусії матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, 8 червня 2018 року: тези доп. – К.: ФОП Кандиба Т.П., 2018. – С. 5–12.

- Слободська І. А., Берегович Л. В. Колізійне регулювання сімейних правовідносин у міжнародному приватному праві: шляхи подолання конфлікту // Юриспруденція в сучасному інформаційному просторі: матеріали ІХ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, Національний авіаційний університет, 1 березня 2019 р. Том 2. – Тернопіль: Вектор, 2019. – С. 131–133.

- Грабовська Г. М. Інститут опіки і піклування над фізичними особами в Україні // Україна в умовах реформування правової системи та міжнародний досвід: матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції, м. Тернопіль, Тернопільський національний економічний університет, 5-6 квітня 2019 р. – Тернопіль: Економічна думка, 2019. – С. 24–26.

До участі у держбюджетній науково-дослідній роботі було залучено студенток ЮФ ПР-402 Бачуріну Н. О. (науковий керівник: Вишновецька С. В.), ПР-501М Гурін Л. В.(науковий керівник: Тімуш І. С.), ПР-204 Мировську К. О., результатом чого є публікація тез доповідей:

- Бачуріна Н. О. Прийомна сім’я як фактор соціалізації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування // Молодіжний науковий юридичний форум: матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції до Дня науки, м. Київ, Національний авіаційний університет, 16-17 травня 2019 р. Том 2. – Тернопіль: Вектор, 2019. – С. 36–38.

- Бутинський В. Я., Гурін Л. В. Наставництво, як невід’ємна складова здійснення опіки та піклування про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування // Юриспруденція в сучасному інформаційному просторі: матеріали ІХ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, Національний авіаційний університет, 1 березня 2019 р. Том 2. – Тернопіль: Вектор, 2019. – С. 62–64.

- Мировська К. О. Роль прийомної сім’ї як особливої форми влаштування дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування // Молодіжний науковий юридичний форум: матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції до Дня науки, м. Київ, Національний авіаційний університет, 16-17 травня 2019 р. Том 2. – Тернопіль: Вектор, 2019. – С. 96–98.

Завідувач кафедри Вишновецька С. В. 13 червня 2019 р. взяла участь у Комітетських слуханнях на тему: «Соціальний захист молоді та інших вразливих категорій населення», одним із питань якої було питання соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

 

Під час проходження другого етапу НДР опубліковано наступні статті та тези доповідей:

- Iryna Timush. Family law in Ukraine and EU countries. Jurisprudence in the modern information space. Collective monograph. Edited by prof. Irina Sopilko. Hamilton: Accent Graphics Communications and Publishing, 2019. Р. 349–368.
- Грабовська Г. М., Побережнюк В. А. Дитячий будинок сімейного типу в системі правових форм улаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Порівняльно-аналітичне право. 2019. № 6. С. 118-120.
- Марковська В. І. Філик Н. В. Особливості реформування систем інтернатського догляду в Україні та досвід Польщі. Інноваційний розвиток правової науки в умовах модернізації суспільства: матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 28 лютого 2020 р.). Том. 2. Тернопіль: Вектор, 2020. С. 106-108.
- Тімуш І. С. Патронатна сім’я як формат прийомного виховання. Інноваційний розвиток правової науки в умовах модернізації суспільства: Інноваційний розвиток правової науки в умовах модернізації суспільства: матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 28 лютого 2020 р.). Том. 2. Тернопіль: Вектор, 2020. С. 169-171.

 

До участі у держбюджетній науково-дослідній роботі було залучено студентку ЮФ ПР-205 Яцун О. Д., результатом чого є публікація тез доповідей:

- Яцун О. Д. Міжнародне усиновлення як об’єкт цивільно-правового регулювання. Політ. Сучасні проблеми науки: тези доповідей ХХ Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих вчених. Т. 4. С.162-165.

 

Студентки групи ПР-205 Малихіна А. А., Усата Ю. Г. та Яцун О. Д. взяли участь у науково-методичному семінарі «Порівняння сімейного законодавства України з європейським правом щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», який було організовано та проведено 06.05.2020 р. за участі вчених та практиків у сфері захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

За результатами проведеного науково-методичного семінару було узагальнено, упорядковано та передано до друку Збірник наукових праць «Порівняння сімейного законодавства України з європейським правом щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

 

 

Під час проходження третього етапу НДР опубліковано такі тези доповідей:

 

  • Вишновецька С. В. Правова природа прийомної сім’ї. Сучасне право в епоху соціальних змін: матеріали ХІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 26 лютого 2021 р.). Том 2. Тернопіль: Вектор, 2021. С. 56–59.
  • Вишновецька С. В. Соціальна політика стосовно дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Аграрне, земельне, екологічне, трудове право та право соціального забезпечення: здобутки та перспективи розвитку в Україні: тези доповідей учасників всеукраїнської дистанційної наук.-практ. конференції до 10-річчя створення однойменних кафедр (м. Київ, 12 березня 2021 р.). Київ: Освіта України, 2021. С. 372–376.
  • Вишновецька С. В. Державна сімейна політика України в контексті Європейської соціальної хартії. Актуальні проблеми соціального права. Випуск 10. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Європейська соціальна хартія та проблеми реалізації соціальних прав в умовах глобалізації» (до 25-річчя Європейської соціальної хартії (переглянутої) (м. Львів, 23 квітня 2021 р.). Львів: «ГАЛИЧ-ПРЕС», 2021. С. 32–34.
  • Грабовська Г. М. Правові аспекти організації дитячого будинку сімейного типу. Сучасне право в епоху соціальних змін: матеріали ХІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 26 лютого 2021 р.). Том 2. Тернопіль: Вектор, 2021. С. 75–77.
  • Кожевникова В. О., Дідук А. Г. Патронат, як одна з форм прийняття дітей на виховання. Конституція України: історія, сучасність, перспективи: збірник матеріалів Круглого столу, присвяченого 25-річчю Конституції України (м. Харків, 23 червня 2021 р.). Харків: ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2021. С. 21–24.
  • Падун Р. В. Опіка та піклування як форма сімейного виховання дітей, позбавлених батьківського піклування. Сучасне право в епоху соціальних змін: матеріали ХІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 26 лютого 2021 р.). Том 2. Тернопіль: Вектор, 2021. С. 121–123.
  • Хоцяновська Н. Ф. Деякі практичні аспекти удосконалення усиновлення як пріоритетної форми влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Сучасне право в епоху соціальних змін: матеріали ХІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 26 лютого 2021 р.). Том 2. Тернопіль: Вектор, 2021. С. 156–159.
  • Яцків В. С., Слободська І. А. Практичні проблеми встановлення опіки і піклування над дітьми. Сучасне право в епоху соціальних змін: матеріали ХІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 26 лютого 2021 р.). Том 2. Тернопіль: Вектор, 2021. С. 185–188.
  • В тому числі за участі іноземців:
  • Дамирчиева М. Д. Некоторые вопросы развития института патронажной семьи в Азербайджанской Республике. Сучасне право в епоху соціальних змін: матеріали ХІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 26 лютого 2021 р.). Том 2. Тернопіль: Вектор, 2021. С. 22–24.
  • Tupichenko E., Grabovskiy G. Legal Regulation of International Adoption. IV International Youth Scientific Legal Forum, May 20-21, 2021, Kyiv: Mater. ext. Volume 2. Ternopil: Vector, 2021. P. 25–27 (Науковий керівник: старший викладач Хоцяновська Н. Ф.)
  • До участі у держбюджетній науково-дослідній роботі було залучено студентів, результатом чого є публікація тез доповідей:
  • Коваль І. О. Нормативно-правова база захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. АЕРО-2020. Повітряне і космічне право: матеріали Всеукраїнської конференції молодих учених і студентів (м. Київ, Національний авіаційний університет, 20 листопада 2020 р.). Т. 2. Тернопіль: Вектор, 2020. С. 79–82. (Науковий керівник: професор кафедри, д. ю. н., доцент Ямненко Т. М.)
  • У межах третього етапу виконання держбюджетної теми кафедрою цивільного права і процесу було проведено дослідження таких напрямів приватно-державних форм прийомного виховання, шляхом написання дипломних робіт:
  • Коваль І. О. Правове регулювання різних форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  • Ярошенко Т. С. Правове регулювання усиновлення в Україні.

15.10.2021 р. в межах НДР було організовано та проведено науково-практичний круглий стіл на тему «Правове регулювання прийомного виховання в Україні» за участі вчених та практиків у сфері захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також найкращих аспірантів. 

Анотований звіт № 73/13.01.04 по етапу 3 (ЗАВАНТАЖИТИ)

 

 

Перелік навчальних дисциплін кафедри цивільного права і процесу

1. Цивільне право
2. Цивільне та сімейне право України
3. Сімейне право
4. Цивільний процес
5. Основи цивільного права та процесу
6. Трудове право та право соціального захисту
7. Право інтелектуальної власності
8. Цивільно-процесуальні документи
9. Житлове право
10. Міжнародне приватне право
11. Нотаріат
12. Спадкове право
13. Проблеми недоговірних зобов’язань
14. Проблеми трудового права
15. Трудове право
16. Intellectual Property Rights
17. Civil Law
18. Civil Trial
19. Civil and Family Law of Ukraine
20. Labor Law and Social Security Law
21. Housing Law
22. Internet Law and Fundamentals of Cyberse
23. Family Law
24. International Private Law

 

Наукові праці викладачів кафедри (завантажити повний перелік)

 

Наукові гуртки кафедри цивільного права і процесу:

 

 

Гурток «Актуальні питання права інтелектуальної власності»

 

Науковий керівник: к.ю.н. Філінович В. В.

 

 

Система менеджменту
якості університету

  • Головна
  • Керівництво
  • Структурні підрозділи
  • Кафедри
    • Кафедра теорії та історії держави і права
    • Кафедра конституційного і адміністративного права
    • Кафедра кримінального права і процесу
    • Кафедра цивільного права і процесу
    • Кафедра господарського, повітряного та космічного права
  • Студенту
  • Рада роботодавців
  • Аспіранту
  • Відеогалерея
  • Фотогалерея
  • Наша гордість
  • Науковий журнал
  • Політ. Сучасні проблеми науки
  • Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт
  • Контакти

 

Положення про Юридичний факультет

 

Відеопрезентація факультету

 

Чому саме Юридичний факультет НАУ?

Погода в Киеве

©2010-2019 Національний авіаційний університет
  Юридичний факультет
  Правила подання інформації на сайт
  Технічна підтримка: НДІ ІТТ НАУ